Titulní obrázek

Volkswagen Cross Up - všudypřítomný plast

Publikováno: 22.únor 2013

V minulém roce představila automobilka Volkswagen koncept malého městského auta VW Up!. V současné době se však do oběhu šíří podoba nově oplastovaného modelu. Zatím nebyla zaznamenána snad ani jedna pozitivní reakce. Média dokonce o novince píší, jako o dobrém vtipu německého výrobce. Uvidíme, co udělá čas. Vůz se dá již i koupit, za 350 000 korun.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

V tiskové zprávě se dokonce objevují výrazy, že jde o sportovní vůz. To si možná automobilka mohla odpustit. i když atmosférický litrový tříválec o výkonu 75 koní s obyčejným Upem hýbe docela slušně. Nový Volkswagen Cross Up určitě nebude v provozu za ostudu. S tímhle autem se však nikdo rozumný nebude pouštět do dlouhých dálničních etap.

Jestli však čekáte, že může být pod povrchem pohon všech kol, pletete se. Tohle je prostě oplastovaný městský hatchback a hlavně se vám musí líbit, abyste dokázali ty stříbřenkou natřené plasty kolem dokola ocenit. Auto už zná i svou cenu, v Německu se prodává za 13 925 eur, tedy asi 350 000 korun. Pokud to risknete a vůz si koupíte, může se stát, že vám všudypřítomný plast začne lézt na nervy.