Titulní obrázek

Volkswagen se čím dál více orientuje na ruský trh

Publikováno: 25.březen 2013

Evropský automobilový gigant Volkswagen se v poslední době zaměřil více na ruský trh. Prodej vozů se tu zvýšil až o 39,6 procent, tedy na 164 702 vozů. Další zajímavou zprávou je určitě plán automobilky do roku 2018. VW chce totiž investovat v Rusku jednu miliardu eur.

Rusko má do deseti let předstihnout Německo a stát se největším automobilovým trhem v Evropě. Celá skupina Volkswagen Group, do které patří například i česká Škoda, španělský Seat anebo německý výrobce luxusních vozů Audi, v prosinci uvedla, že chce za rok 2012 zvýšit v Rusku prodej o 38 procent na 315 tisíc vozů.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Investice v Rusku budou podle agentury Reuters v první fázi směřovat do výstavby nové továrny na výrobu motorů v oblasti Kaluga. To je zhruba 150 kilometrů jihozápadně od Moskvy.

Volkswagen už dříve uvedl, že se mu nadále daří svižným tempem zvyšovat odbyt v asijských zemích i v Severní Americe. Za celý loňský rok tak firma zvýšila prodej o 12,7 procenta na 5,74 milionu vozů.

Automobilce tak nezadržitelně rostou prodeje aut po celém světě, jen těžko ji někdo z evropských výrobců překoná.