Titulní obrázek

Slovenský závod německé automobilky Volkswagen zahájil výstavbu nové karosárny

Publikováno: 6.červenec 2012

V Bratislavě zahájil slovenský závod německé automobilky Volkswagen výstavbu nové karosárny. Levná záležitost to tedy není. Společnost zaplatí více než 600 milionů eur, tedy 15,4 miliardy korun. Výroba by v nové hale měla začít již za dva roky.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Jedná se o největší investici Volkswagenu Slovakia. Svou výší je srovnatelná jen s přípravami na výrobu sportovně-užitkových vozidel na přelomu tisíciletí. Exportně orientovaná slovenská ekonomika má velkého tahouna právě v automobilovém průmyslu. V minulém roce se na celkovém vývozu podílel až dvěma pětinami.

Automobilky na Slovensku vyrobily neuvěřitelných 640.000 vozů. Růst by měl být zaznamenán i v tomto roce. Pokles odbytu nových aut v Evropské unii by automobilku omezit neměl, protože vozy ze slovenských linek končí i v Rusku a Číně. Výstavba je také součást pětiletého investičního programu v hodnotě 1,5 miliardy eur. Tento program slovenský závod Volkswagenu oznámil již před rokem. Hala by měla mít tisíce robotů, plochu 110 000 metru čtverečních a zárověň bude propojena s lisovnou.

Slovenský závod Volkswagenu funguje na Slovensku již od roku 1991. Řadí se k největším podnikům na Slovensku. V letošním roce by společnost chtěla zdvojnásobit jeho produkci na více než 400 000 aut. Volkswagen se na Slovensku v minulosti zaměřoval na montáž sportovně-užitkových vozidel Volkswagen Touareg a Audi Q7 a také na výrobu části vozu Porsche Cayenne. Loni na podzim do výrobního portfolia podniku přibyly malé vozy Škoda Citigo, Seat Mii a Volkswagen up.