Titulní obrázek

Fúze Volkswagenu s automobilkou Porsche odložena

Publikováno: 23.červenec 2012

Koncern Volkswagen odloží úplnou fúzi s výrobcem sportovních vozů Porsche, která se měla uskutečnit v letošním roce. Důvodem jsou nevyřešené právní otázky a vyšetřování bývalých nejvyšších manažerů Porsche. Vlastník české automobilky Škoda Auto sdělil, že bude zkoumat, zda je možné integrovat Porsche jinými způsoby. Původní plán podle dohody z roku 2009 stanovil, že Porsche se do konce tohoto roku stane desátou značkou skupiny Volkswagen.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Stuttgartská automobilka však už dříve uvedla, že její začlenění do Volkswagenu se zřejmě zdrží kvůli vyšetřování jejího někdejšího generálního ředitele a finančního šéfa. Volkswagen uvedl, že po diskusích s Porsche "dospěl k závěru, že plánovaná fúze s Porsche SE se nebude moci uskutečnit v plánovaném termínu". Společnost dodala, že její představenstvo bude v příštích týdnech analyzovat, zda existují jiné potenciální možností začlenit Porsche do skupiny Volkswagen. Firma již koncem roku 2009 koupila v automobilce Porsche podíl 49,9 procenta za 3,9 miliardy eur.