Titulní obrázek

Volkswagen Taigun

Publikováno: 22.leden 2013

S novým konceptem crossoveru přišla automobilka Volkswagen na autosalonu v brazilském Sao Paulu. Model nese název Taigun, nepřipomíná Vám to něco?

Zdá se, že si u Volkswagenu s názvy svých modelů příliš hlavu nelámou. Nebo chtějí zaujmout humornou formou. Koncept, který právě předvedli v Brazílii, se totiž jmenuje Taigun. Jeho název evidentně vznikl jen přeházením písmen ve slově Tiguan.Taigun je ale ještě menší než kompaktní Tiguan. Spadá do kategorie malých crossoverů, které by měly zaujmout hlavně ve městě bydlící řidiče zakládající si na zajímavém vzhledu svého vozu.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Novinka se půjčila linie od většího sourozence. Nabízí ale několik zajímavostí včetně kliky zabudované do sloupku dveří v druhé řadě. Přesně takové řešení má i Nissan Juke. Zatím co Japonec ale sází na atmosférický čtyřválec, Taigun se na autosalonu v Sao Paulu pochlubil moderním tříválcovým benzinovým motorem. Je vybaven přímým vstřikováním a turbodmychadlem, což znamená, že na jednu stranu nabídne slušnou dynamiku, na druhou zvládne šetřit palivo.