Titulní obrázek

Volkswagen Touran - nyní levnější o 30 až 40 tisíc

Publikováno: 15.leden 2013

I přes veškerá zdražování v začátku roku se Volkswagen rozhodl zlevnit rodinný vůz Touran. Sleva není opravdu malá, vůz můžete pořídit o 30 až 40 tisíc levněji. Základní verze se prodává již za 439 900 Kč.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Nový dovozce vozů Volkswagen na český trh udělal koncem roku pořádný vítr v cenících, i když většina modelů zdražila. Výjimku představuje velkoprostorový Touran, který ve výbavách Trendline a Comfortline zlevnil o třicet tisíc a v nejvyšší výbavě Highline dokonce o čtyřicet tisíc.

Nejlevnější Volkswagen Touran Trendline s benzinovým turbomotorem 1.2 TSI/77 kW aktuálně přijde na 439 900 Kč. Už základní výbava Trendline ale přináší velmi slušný standard zahrnující například klimatizaci, rádio, šest airbagů, stabilizaci, tempomat umožňující samočinné udržování rychlosti zvolené řidičem, palubní počítač informující třeba o spotřebě paliva nebo tři samostatná sedadla ve druhé řadě. Pokud bychom chtěli MPV nižší střední třídy s takovou výbavou, pak se odstup od nejlevnějšího konkurenta výrazně sníží. 

Příplatek za sedmimístnou variantu činí 20 200 Kč. Nejlevnější sedmimístný Touran tak přijde na 460 100 Kč. Výbava Trendline se u Touranu pojí ještě s motorem 1.4 TSI EcoFuel upraveným na zemní plyn CNG (543 900 Kč) a naftovým 1.6 TDI (489 900 Kč).

O dalších 45 tisíc výš stojí výbava Highline obohacená například o parkovací senzory, sportovní sedadla s hodnotnějšími potahy nebo mlhovky, které přisvěcují do zatáček. Pouze s výbavou Highline půjde pořídit nový turbodiesel 2.0 TDI/130 kW.

Speciální provedení představuje CrossTouran upravený pro výlety mimo asfaltové silnice díky zesílenému podvozku vzdálenému o 2 cm výš od země, plastovým lemům spodní části karoserie nebo sedmnáctipalcovým litým kolům. Stojí o třicet tisíc víc než Comfortline.