Titulní obrázek

Vymění Schumacher Mercedes za Volkswagen?

Publikováno: 28.listopad 2012

Michael Schumacher, který se může chlubit sedmi tituly mistra světa Formule 1, pravděpodobně usedne do Volkswagenu. Nebude to ale na trati, nýbrž v Praze na Václavském náměstí, kde bude předvádět, jak je důležité jezdit bezpečně. Již několik let totiž spolupracuje s Mezinárodní automobilovou federací (FIA) na konceptu bezpečnosti na silnicích.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Zpočátku se spekulovalo o tom, že společnost Volkswagen vstoupí do F1. Poté jsme se podivovali nad novými pravidly, která určovala, že se ve Formuli 1 musí přejít z osmiválců na přeplňované čtyřválce 1,6 l. Skončilo to tak, že se schválily šestiválce a zájem Volkswagenu o účast v F1 opadl. Nebo dál přetrvává?

V těchto dnech probíhá v Praze mezinárodní konference FIA, jejímž ústředním tématem je otázka bezpečnosti na motorových komunikacích. Konference se zúčastnil i Michael Schumacher, který při této příležitosti formuli vyměnil za vozidlo Volkswagen, v němž přihlížejícím názorně ukázal, proč je důležité mít během jízdy zapnutý pás.

Zda Schumacher naváže s Volkswagenem, který je oficiálním patronem akce, trvalejší spolupráci, těžko říct. Jisté je, že se o jeho výměně v křesle závodního Mercedesu GP už nějakou dobu veřejně mluví.