Titulní obrázek

Automobilka Volkswagen slaví 75 narozeniny

Publikováno: 7.srpen 2012

Automobilka Volkswagen měla dříve sloužit pro pracující lidi národně-socialistického Německa. Byl to sen Adolfa Hitlera. S válkou však přišlo i probuzení ze sna.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Po skončení druhé světové války společnost Volkswagen prožívala velké slávy. Produkovala velké množství aut. Před třemi lety - v listopadu roku 2009 se automobilka Volkswagen stala největším světovým automobilovým koncernem.

Vybudování této pozice však nebylo vůbec jednoduché. V předválečných plánech je zapsané, že měla po dokončení první části továrny vyrábět 450.000 vozů/ročně. První modely této značky byly dokončeny v dubnu roku 1939. Ovšem do začátku války jich vzniklo pouze 210. Poté byla továrna přetvořena na válečnou výrobu. Následně vyrobila 50.000 terénních "kübelwanů" a "schwimmwagenů".

Mezi nejznámější vozy automobilky Volkswagen patří typy Brouk, Passat nebo Golf. Koncern zastřešuje i značky vozů: Audi, Seat, Škoda či Bentley.