Titulní obrázek

Nový Volkswagen golf představen

Publikováno: 2.červen 2013

Evropský automobilový gigant Volkswagen konečně představil sedmou verzi oblíbeného Golfu. Premiéra se konala v Berlíně. Model je pro automobilku nejdůležitější vůz. Hlavně z hlediska plánu do budoucna. Model má koncernu dopomoci, aby se stal světovou jedničkou.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Golf byl je a zřejmě i bude nejdůležitějším vozem pro Volkswagen. Nová generace modelu bude ještě více důležitější. Pro základní značku VW to je první vůz postavený na zcela nové koncernové modulární platformě MQB. Na ní se už vyrábí model A3 sesterské automobilky Audi a skupina počítá s tím, že vozů s novou jednotnou platformou bude po několika letech ročně prodávat celkem 4,6 milionu, tedy téměř polovinu celkového odbytu.

Volkswagen směřuje již letos k tomu, aby se v prodeji vozů dostal před GM na druhé místo na světě. Lídrem světového trhu se chce stát do roku 2018, dokdy plánuje zvýšit prodej na deset milionů vozů z loňských 8,36 milionu, a předstihnout tím japonskou Toyotu. Nový Golf, jehož produkci firma minulý měsíc zahájila ve svém hlavním závodě ve Wolfsburgu, je o více než 100 kilogramů lehčí než dosavadní verze. Díky tomu bude jeho spotřeba až o 23 procent nižší než u jeho předchůdce.

Nový Golf má větší objem vnitřního prostoru a řadu nových prvků. Ty by měly odtahovat zákazníky od levnějších konkurentů jako Hyundai a na druhé straně upoutat zájem potenciálních zákazníků menších vozů od luxusních výrobců jako BMW. První model Golf uvedl Volkswagen na trh v roce 1973. Za 38 let jeho výroby se těchto vozů prodalo po celém světě přes 29 milionů.