Titulní obrázek

Volkswagenu se začíná dařit i ve světové rally

Publikováno: 14.únor 2013

Světová rally zažívá velké změny. Na první post Sebastiena Loeba nyní usedá Sebastien Ogier.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Posádka Sébastien Ogier/Julien Ingrassia zvítězila s VW Polo R WRC ve Švédské rally. V extrémně těžké soutěži, v první v roce, Volkswagen překonal očekávání pro svou první sezónu v mistrovství světa v rallye FIA WRC, to bez přehánění. Ogier a Ingrassia se ujali od začátku vedení v celkovém hodnocení, které díky jedenácti z dvaadvaceti možných nejlepších časů v rychlostních zkouškách nepustili z ruky až do cíle. Základ úspěchu položili již ve čtvrteční kvalifikaci, v níž se Ogier se svými spolujezdcem umístil na prvním místě.

Je to velmi unikátní situace pro Sébastiena Ogiera a Volkswagen, totiž osmý úspěch Ogiera je teprve druhým vítězstvím Středoevropana ve Švédské rallye od roku 1950 - předtím triumfovali téměř výhradně jezdci ze severských zemí! 

Seb Loeb pojede několik nejlepších vybraných soutěží v letošním ročníku WRC, takže titul mistra světa obhajovat nebude. Ogier je po první soutěži na prvním místě před Loebem. Volkswagen je extrémně silní značka a pokud se rozhodla jít do rally, neponechá nic náhodě. Ogier je vynikající pilot rally, patřící k absolutní špičce. Uvidíme.