Titulní obrázek

Další továrna v Rusku pro německý Volkswagen

Publikováno: 27.září 2012

Německý gigant automobilového průmyslu se opět rozšiřuje. Nyní putují další síly do Ruska, kde bude nová továrna na motory. Společnost oznámila, že do nového objektu investuje kolem 250 milionů eur, tedy asi šest miliard korun.

Továrna bude stát ve městě Kaluga zhruba 170 kilometrů jihozápadně od Moskvy. Od roku 2015 by měla vyrábět až 150 tisíc motorů ročně. "Rusko je pro Volkswagen v Evropě strategickým růstovým trhem číslo jedna. Do roku 2018 tady chceme prodávat půl milionu aut ročně," řekl šéf podniku Martin Winterkorn.

Volkswagen již v Rusku investoval zhruba miliardu eur. Do roku 2018 chce automobilka do výroby a výzkumu v Rusku vložit další miliardu eur. Předpokládá se, že Rusko časem i vystřídá Německo na pozici největšího automobilového trhu v Evropě.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. Firma loni více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 15,8 miliardy eur (téměř 400 miliard Kč). Celkový prodej osobních automobilů v Rusku v červenci meziročně stoupl o 14 procent na 255 560 vozů. Tempo růstu tak zrychlilo z červnových deseti procent. Škoda Auto minulý měsíc podle podnikatelského svazu AEB zvýšila prodej na ruském trhu o 42 procent na 6 130 vozů.