Titulní obrázek

Nový Volkswagen Golf

Publikováno: 30.srpen 2012

Již 4. září bude mít premiéru sedmá generace Volkswagenu Golf. Design a vzhled se moc nezmění. Nové budou ale technologie, které vypadají velmi slibně.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Už příští týden uvidíme žhavou novinku, konkrétně 4. září. Výrobci použili nové technologie. Model bude nejen pevnější a bezpečnější, ale také až o 100 kg lehčí než minulý model. To se projeví především na dynamice, ale také na spotřebě paliva. Vůz bude větší. Do délky naroste o 56 mm, ale jeho rozvor se prodlouží o 59 mm. To bude znát především na místu vzadu a také na ovladatelnosti a stabilitě. Zvětší se i základní objem kufru, z 350 na 380 litrů.

V designu se nedájí očekávat žádná velká překvapení. Na modulární platformě MQB, kterou dostane i nová Octavia, bude možné postavit cokoli - předokolku, čtyřkolku, elektromobil, hybrid. Zpočátku se dají očekávat vyzkoušené benzínové motory TSI a diesely TDI. Novinkou bude čtyřválec 1.4 TSI ACT se systémem vypínání válců. Základ bude tvořit dvanáctistovka s turbem a později se dočkáme i foukaného dvoulitru.

Čtrnáctistovka s dvojitým přeplňováním turbem a kompresorem už končí, je moc drahá. Naftu budou spalovat motory o objemu 1,6 a 2,0 l o výkonech od 90 do 170 koní. Všechny motory by měly dostat elektronicky řízený diferenciál XDS i kompletně vypínatelnou stabilizaci a kontrolu trakce. Dále se pro Golf VII očekávají diodová světla, aktivní tempomat, protikolizní systém, asistent pro jízdu v pruhu a také nový posilovač a řízení, které prý bude umět impulzem pomoci zvládnout smyk nebo vrátit auto do jízdního pruhu.