Titulní obrázek

Volkswagen zahájil výrobu sedmé generace Golfu

Publikováno: 16.srpen 2012

Záhájení již sedmé generace celosvětově proslulého Golfu bylo zahájeno. Produkce se rozbíhá v továrně ve Wolfsburgu, tedy v hlavním výrobním podniku automobilky. Dále bude výroba rozšířena i ve Zwickau.

S ohledem na třítýdenní závodní dovolenou byl Volkswagen kvůli spuštění výroby nucen zavést mimořádné směny. Obě továrny využily zmiňované dovolené k převedení výrobních procesů na zavedení stavby aut s novou modulární platformou MQB. Golf sedmé generace bude druhým koncernovým sériovým vozem, který tuto platformu použije. První bylo Audi A3 třetí generace, krátce po Golfu bude následovat i nová Škoda Octavia. Oficiální světová premiéra nového Golfu je naplánována na 4. září a má být hlavní částí speciální akce pořádané v Nové národní galerii v Berlíně.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Ve stejný den se očekává i zveřejní prvních oficiálních fotografií a informací o technice. K pohonu nové generace Volkswagenu Golf mají sloužit přeplňované vznětové a zážehové motory. V případě benzinových jednotek budou základ nabídky představovat motory 1,2 TSI a 1,4 TSI. Ten bude k dispozici i ve verzi s vypínáním dvou válců. Vrchol nabídky bude i u nové generace představovat Golf GTI s motorem 2,0 TSI a nad ním umístěný Golf R s pohonem všech kol.

Kromě těchto sportovně laděných verzí nabídne Volkswagen i verze s hybridním pohonem a také elektrický Golf. V polovině září Volkswagen zahájí k novému Golfu školení pro prodejce a servisy. V Evropě se tento automobil začne prodávat v listopadu po představení širší veřejnosti na autosalonu v Paříži pořádaném od 29. září do 13. října.