Titulní obrázek

Příští rok bude VW vyrábět minivůz Up!

Publikováno: 30.říjen 2012

Německý gigant Volkswagen plánuje představit v příštím roce minivůz Up!. Ten má být poháněný vznětovým dvouválcem. Vůz vznikne na základě úsporného XL1. Automobilka začne s výrobou v příštím roce.

O pohon se bude starat dvouválcový turbodiesel 0,8 TDI (35 kW, 120 Nm) v kombinaci s elektromotorem (20 kW, 100 Nm) uloženým mezi spalovacím motorem a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Zatím není jasné, jakých parametrů bude v Upu! tento agregát disponovat.

Konkurenční Fiat Panda je mimochodem dostupný se zážehovým dvouválcem 0,9 TwinAir ve dvou výkonových verzích – atmosférické s 48 kW a přeplňované s 63 kW. Dvouválec má být kompatibilní se všemi vozy z rodiny New Small Family, mohl by se tak objevit i v nabídce pro Škodu Citigo a SEAT Mii, popřípadě pro další vozy odvozené od Upu!. Jedním z nich by mohl být kompaktní crossover naznačený studií VW Taigun. Aktuálně je Up!, Citigo a Mii dostupný pouze se zážehovým tříválcem 1,0 MPI ve dvou výkonových variantách s 44 kW a 55 kW. Ten je možné použít také v autech s platformou MQB, v budoucnu se tak může objevit třeba ve VW Golf VII nebo příští generaci Škody Fabia.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Pro následující léta je počítáno i s elektrickými variantami Upu!, Citigo a Mii. Minielektromobil se znaky Škody by se měl začít prodávat v roce 2014. Před koncem letošního roku pak dorazí Citigo s pohonem na stlačený zemní plyn.