Titulní obrázek

VW uvažuje o koupi Lotusu

Publikováno: 5.říjen 2012

Plány britského malovýrobce se neuskuteční. Projekt společnosti Lotus, který měl rozšířit nabídku značky byl ukončen. Ovšem ukončen byl i pracovní poměr s 50 zaměstnanci pracujících na tomto projektu.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Bývalý šéf Bahar chystal velkolepé rozšíření nabídky Lotusu o pětici nových modelů, jejichž koncepty byly představeny v roce 2010. Lotus ale trápí finanční problémy, Bahar byl propuštěn, důsledkem toho všeho je tak nový plán do budoucna. Ten už má být mnohem realističtější než dva roky starý megalomanský plán Bahara.

V současnosti není jasné, jak přesně bude budoucnost Lotusu vypadat. Práce na Espritu by nicméně měly pokračovat, Esprit byl totiž jediným ze zcela nových modelů, na jehož vývoji se skutečně pracovalo. Lotus rovněž plánoval vlastní motor a převodovku. Není tak jasné, zda finančně náročný vývoj těchto komponent bude pokračovat, spíše ale bude ukončen. Vývoj aktuálně nabízených modelů by pak měl zůstat beze změn. Související Šéf Lotusu Dany Bahar má pozastavenou činnost Volkswagen opět zvažuje koupi Protonu Lotus se topí v dluzích, budoucnost je ohrožena Lotus v Paříži neuvidíme Britského malovýrobce v současnosti vlastní malajská automobilka Proton, jejíž většinu nyní vlastní zdejší konglomerát DRB-HICOM.

Podle zprávy agentury Reuters koncern Volkswagen Group zvažuje, že by Proton koupil. Tím by VW Group získal i přístup k Lotusu. Již dříve se hovořilo o tom, že DRB-HICOM chce Lotus kvůli jeho finančním problémům prodat. Později to ale malajský konglomerát odmítl. DRB-HICOM dokonce obdržel nabídku od nejmenované společnosti, která by Lotus koupila za jednu libru a převzala jeho dluhy vyšší než 200 milionů liber.