Titulní obrázek

Škoda Rapid míří do Číny

Publikováno: 2.červenec 2013

Levný sedan pro Čínu vznikne na základě modelů Škoda Rapid a Seat Toledo. Ten nahradí dvě zastarávající auta z místní produkce. Sedan tedy vznikne na platformě PQ25, kterou využívá i Volkswagen Polo, Škoda Rapid a Seat Toledo.

Model ponese jméno Volkswagen a nahradí dva zastarávající modely - Santana a Jetta. Podle Volkswagenu budou auta vznikat ve spolupráci se společnostmi Shanghai-VW a FAW-VW a obě dostanou trochu jiné designové prvky (nárazníky, světla a podobně). Přesto bude základ naprosto stejný s benzínovými motory 1.4 (90 koní) a 1.6 (110 koní).

Model Santana, který bude k dispozici za menší cenu jen s velmi omezenou výbavou, si ponechá své jméno a bude vznikat v továrně Shanghai-VW. Čínská Jetta pak bude trošku luxusnější a stavět ji bude společnost FAW-VW, kterých prý má vznikat až 1200 denně.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

I přes své stáří 27 let prý nebude prapůvodní model Santana stažen z výroby. Volkswagen ho chce dále v omezeném množství prodávat hlavně kvůli taxikářům. Do Evropy se nové modely Jetta a Santana nepodívají.