Titulní obrázek

Volkswagen Beetle Cabrio se představí již na podzim

Publikováno: 9.listopad 2012

Nová generace Beetlu Cabrio bude představena podle automobilky Volkswagen již na podzimním autosalonu v Los Angeles. A kdy se letošní ročník uskuteční? Bude to až na konci podzimu, tedy mezi 28. listopadem a 9. prosincem. Generace Beetle Cabrio se bude prodávat se třemi motory.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Těmi bude atmosférický benzinový 2,5litrový pětiválec, přeplňovaný benzinový čtyřválec 2,0 TSI a čtyřválcový turbodiesel 2,0 TDI. Na českém trhu nabídka motorů pro Beetle hatchback zahrnuje čtyři motory – benzinové 1,2 TSI (77 kW), 1,4 TSI (118 kW) a 2,0 TSI (147 kW) a dieselový 1,6 TDI (77 kW). Podobu otevřeného Beetlu již naznačil koncept E-Bugster, představený letos v lednu v Detroitu. Sériový kabriolet však bude nejspíše upraven. zatím není jasné, nakolik se přiblíží hatchbacku.

E-Bugster měl proti uzavřené variantě výraznější blatníky nebo jiné nárazníky. E-Bugster byl poháněn elektromotorem, s elektrickou variantou Beetlu Cabrio se však prozatím nepočítá. Retro vzhled automobilu bude dále zvýrazněn nabízenými pakety, které vůz upraví dle módy padesátých, šedesátých, nebo sedmdesátých let. Zákazníci se mohou těšit na speciální barvy karoserie i čalounění.