Titulní obrázek

Volkswagen končí s výrobou mikrobusu Type 2

Publikováno: 19.listopad 2012

Na konci příštího roku ukončí svou cestu legendární mikrobus Type 2. Volkswagen tak musí učinit kvůli přísnějším bezpečnostním nařízením. Rovněž ale nechce nabízet staré vozy. Model Type 2 zažíval svůj vrchol v období hippies. Nyní se stále vyrábí v továrně Sao Bernardo del Campo.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Volkswagen v Brazílii dodnes vyrábí druhou generaci modelu Type 2, která byla představena v roce 1967. První generace (později retrospektivně přejmenována na T1) se v Německu začala vyrábět v roce 1950. Konec automobilu je důsledkem stále přísnějších bezpečnostních nařízení. I bez toho však Volkswagen již zvažoval, že Type 2 přestane vyrábět. Automobilka si je sice vědoma, že Type 2 je kultem, na druhou stranu se nechce stát značkou nabízející staré vozy.

VW Kombi je v Brazílii v současnosti nabízeno ve dvou verzích – užitkové Furgao a osobní Standard. O pohon se v obou případech stará vodou chlazená čtrnáctistovka o výkonu 59 kW, která zvládne spalovat benzín nebo etanol. Motor je kombinován se čtyřstupňovým manuálem.  Oproti předchozím exemplářům se vzduchem chlazeným agregátem se nejnovější exempláře Kombi liší nepřehlédnutelnou maskou chladiče. Milovníci tohoto mikrobusu se jeho retro nástupce nedočkají. VW sice loni představilo koncept New Bulli, připomínající Type 2, letos ale automobilka přiznala, že vůz nebude sériově vyrábět. Údajně by se pro Bulli nedostalo dostatek zákazníků.

Zákazníci mikrobusu se znaky VW se tak musí poohlédnout po Transporteru (T5), přímém nástupci Type 2 s designem dle aktuálního trendu.